Postęp technologii

Czy da się nadążyć za postępem technologicznym?

Choć to może frustrujące, nie oszukujmy się, przeciętny człowiek nie ma możliwości za tym wszystkim nadążyć - nowymi urządzeniami, możliwościami, aplikacjami.

Urządzenia szybko staja się przestarzałe:

Nie możemy nadążyć za nowinkami technologicznymi zważywszy na sferę materialną - każda rzecz która nowe jest drogie. Trzymamy także zazwyczaj jakąś rezerwę do nowych niewypróbowanych rozwiązań. Czekamy aż nowinka okrzepnie oraz użytkownicy pokażą czy też była zaimplementowana czy też odrzucona bo się jednak nie sprawdziła.

Pojawia się co więcej pytanko o wydajności jednostki w mentalnym nadążaniu za rozwijającą się technologią. Nie ma trudności z pełną populacją - jak można zauważyć młode pokolenia przyjmują istniejące zastane technologie oraz sprawnie uczą się nowych. Tymczasem organizacja - człowiek starzejący się oraz nie mogący poświęcać dużej liczby czasu na uczenie się nowiutkiego lub jest w stanie zostać w pełni życia na bieżąco? Jak nie tracąc czasu wybierać oraz uczyć się faktycznie przydanych technologii?

Do czego dąży dzisiejszy przemysł a ponadto które będą tego wyniki? Czy też fabuła filmów science-fiction może stać się rzeczywistością? Mamy możliwość bać się nowych technologii oraz przejmowania inspekcji nad światem przez sztuczną inteligencję czy też to za każdym razem człowiek jako beneficjent technologii będzie nią władał?

Published by