Optymalizacja witryn internetowych

Optymalizacja stron WWW polega na poprawieniu jakości witryny pod wieloma względami. Między innymi pod względem właściwej struktury, poprawności semantycznej kodu, dostępności dla wyszukiwarek, urządzeń alternatywnych oraz co równie ważne, osób niepełnosprawnych.

Tak w wielkim skrócie można określić to, czym jest optymalizacja stron internetowych. Obecnie niemal każdy może stworzyć szybko i bezboleśnie swoją stronę internetową. W większości przypadków koszty utrzymania witryny internetowej są bardzo niskie i w ciągu kilku godzin możemy mieć lepszą lub gorszą, ale własną stronę internetową.

Trudności zaczynają się w momencie, gdy chcemy, aby ta strona była odwiedzana nie tylko przez nas samych i naszych znajomych, którym podaliśmy adres. Wtedy to optymalizacja i odpowiednie pozycjonowanie jest konieczne. Jak wygląda optymalizacja stron internetowych i na co należy zwracać uwagę? Jak wpływa to na użyteczność stron WWW?

Optymalizacja pod wyszukiwarki

Nie byłoby optymalizacji stron internetowych bez wyszukiwarek. To przecież dla wyszukiwarek przeprowadzana jest optymalizacja, dzięki której dana strona internetowa zostanie szybko znaleziona. W wielkim skrócie, wyszukiwarka jest oprogramowaniem, które automatycznie gromadzi informacje o dokumentach tekstowych oraz plikach gromadzonych w sieci.

To właśnie dlatego odpowiednia optymalizacja strony internetowej, dobór odpowiedniej treści i dopracowanie kodu jest tak bardzo ważne.

OPTYMALIZACJA I POZYCJONOWANIE ZA POMOCĄ SŁÓW KLUCZOWYCH

Podczas pozycjonowania stron warto również zadbać o odpowiednią konstrukcję słów kluczowych, mimo że dla Google operacja ta nie ma znaczenia lub to znaczenie jest znikome. Warto zadbać również o bliskość słów kluczowych. Dla przykładu fraza "pozycjonowanie blog": dobrze jest, jeśli słowa "pozycjonowanie" i "blog" występują jak najbliżej siebie, w odległości maksymalnie dwóch lub trzech innych słów.

Dobrym pomysłem jest również pozycjonowanie na bardziej szczegółowe, a tym samym mniej konkurencyjne frazy. Wtedy łatwiej jest się wybić w wyszukiwarkach, jednak szczegółowe frazy są teoretycznie rzadziej wpisywane.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003-2021

abacus.pl